@evleaks infor­muje nas, że Sam­sung planuje wprowadzić do swo­jej oferty dwa nowe tablety. Będą one w sporych rozmi­arach: jeden otrzyma przekątną ekranu 10″, a drugi 12,2″.

 

Sam­sung sprzedaje naprawdę wiele różnych tabletów, lecz to mu wciąż nie wystar­cza. Kore­ański gigant zamierza przed­stawić wkrótce dwa nowe tablety o naprawdę dużych ekranach.

Wiemy o tym dzięki znanemu z przed­premierowego ujaw­ni­a­nia infor­ma­cji na temat mobil­nych nowości użytkown­ikowi Twit­tera @evleaks. Jest to jedno z najbardziej wiary­god­nych źródeł prze­cieków w Internecie, zatem możemy spodziewać się, że i tym razem nas nie okłamie ;)

Mniejszy z tabletów otrzyma nazwę kodową SM-P600 i będzie się cechował dziesię­ciocalowym wyświ­et­laczem o wysok­iej rozdziel­czości 2560×1600 pik­seli. Pro­ce­sorem zostanie Snap­dragon 800. Jest wysoce praw­dopodobne, że mowa o nowym Nexusie 10.

Drugi tablet (SM-P900) praw­dopodob­nie będzie przy­należał do rodziny Note, gdyż prze­ciek mówi o S-Penie na wyposaże­niu. To urządze­nie zostanie napędzane ośmiordzeniowym Exynosem 5 Octa i otrzyma ekran 12,2″ także o rozdziel­czości 2560×1600 pikseli.

Najbardziej praw­dopodob­nym  momentem pre­miery tych tabletów są wrześniowe targi IFA 2013.

Via

Ciekawe? Podziel się!