Smartwatche, choć obecnie nie są zbyt popularne, to szacuje się, że w niedalekiej przyszłości będą czymś niemal tak popularnym, jak tablety. Jest to możliwe, gdyż wkrótce swoje inteligentne zegarki mają pokazać czołowi producenci smartfonów. Wśród nich jest Samsung.

Według doniesień Samsung ma w planach wypuścić swojego pierwszego smartwatcha na tegorocznej edycji targów IFA razem z wyczekiwanym tabletofonem Galaxy Note III. Zegarek ma rzekomo nosić nazwę Samsung Gear. Nie będzie on jednak pełnoprawnym, niezależnym urządzeniem, lecz jedynie akcesorium do tegoż tabletofona.

Samsung Gear wciąż jest owiany tajemnicą i nie znamy jego specyfikacji sprzętowej, rozmiaru wyświetlacza czy wyglądu. Szkoda, gdyż te aspekty są właśnie bardzo interesujące. Jako, że smartwatche są ciągle nowinką techniczną, trudno powiedzieć, czego mamy się w ogóle spodziewać. Co ciekawe, jedno źródło już podało cenę zegarka.

Strona Zauba.com podaje, że cena tego urządzenia wyniesie 24 442 indyjskich rupii, co jest równowartością 1 320 złotych. Tylko, czy powinniśmy wierzyć tej informacji? Sądzę, że cena do momentu premiery może jeszcze się mocno zmienić. Samo urządzenie zostało oznaczone następująco: ( FOC ) SM-V700WATCH/ACC SAMSUNG MOBILE ACCESSORY ( FOR R & D PURPOSE ).

Via

Be Sociable, Share!