Źródło wprost z Korei Południowej poinformowało o nowych szczegółach na temat Samsunga Galaxy Note’a III. Nadchodzący tabletofon Samsunga ma otrzymać wyświetlacz o przekątnej 5,7″.

Samsung Galaxy Note III to jedno z bardziej wyczekiwanych urządzeń mobilnych drugiej połowy tego roku. Słyszeliśmy o nim już wiele przecieków, lecz prawie każdy z nich był ze sobą sprzeczny – mówiły o różnych przekątnych ekranu, procesorach itp. Swoje trzy grosze dodaje od siebie koreańskie źródło MK News.

Nowe wieści głoszą, że Samsung Galaxy Note III otrzyma wyświetlacz Full HD o przekątnej 5,7″, zatem większy od swojego poprzednika o 0,2 cala. Nie jest to spora różnica, zwłaszcza, że poprzednie przecieki mówiły o pięciocalowym ekranie. Lecz czy to źle? Myślę, że nie. Zastosowanie 5,7″ pozwoli na zachowanie niemal identycznych wymiarów, gdyż znając Samsunga, ten będzie się starał pomniejszyć plastikowe ramki.

Prototyp Note’a III. Wersja finalna na pewno będzie różnić się wyglądem.

Note III ma wystąpić w dwóch alternatywnych wersjach: ze Snapdragonem 800 lub z Exynosem 5 Octa 5420. Kilka miesięcy po premierze ma zostać ujawniona kolejna odmiana, która będzie wspierać łączność LTE-Advanced. Wielce prawdopodobne, że Samsung otrzyma aż 3 GB RAM-u.

Kolejną dobrą wiadomością jest to, że Samsung Galaxy Note III  ma otrzymać Androida w najnowszej wersji 4.3 Jelly Bean. Oczywiście, nie zabraknie nakładki TouchWiz z szerokim wachlarzem aplikacji korzystających ze stylusa S-Pen.

Premiera Note’a III jest spodziewana na początek września.

Via

Be Sociable, Share!