Zaawansowana aplikacja do obsługi aparatu dla Lumii 1020 przeszła już pierwszą aktualizację. Dodała ona funkcję bracketingu.

Nokia Lumia 1020 dobrze jeszcze nie weszła na rynek, a jej software jest już aktualizowany. Dokładniej, zmiany zostały zawarte w aplikacji fotograficznej Nokia Pro Cam. Nie chodzi jednak o łatanie dziur, poprawianie błędów i zapobieganie crashowaniu – na szczęście tego się ustrzeżono już na samym początku. Aktualizacja miała na celu rozszerzyć funkcjonalność. To mi się podoba!

Po zaktualizowaniu do najnowszej wersji o numerze 1.6.0.2 można korzystać z nowej funkcji wykonywania zdjęć z tzw. bracketingiem. Mówiąc po ludzku: jest to opcja pozwalająca na automatyczne wykonanie kilku zdjęć jedno po drugim różniącymi się ustawieniami ekspozycji. Dzięki temu, otrzymamy wiele wersji tej samej fotki, bardziej lub mniej rozjaśnione.

Nokia Pro Cam pozwoli na strzelenie trzech albo pięciu zdjęć w przedziałach ekspozycji: -.5EV/+.5EV, -1EV/+1EV i -2EV/+2EV.

Bracketing może się przydać bardziej zaawansowanym fotografom, którzy chcą wykonywać jak najlepsze zdjęcia nie tracąc przy tym wiele czasu na manualny dobór odpowiednich ustawień. Wystarczy skorzystać z nowej funkcji, a smartfon zrobi kilka zdjęć, spośród których użytkownik sam później wybierze to, które uzna za najlepsze.

Obecnie aplikacja Nokia Pro Cam jest dostępna wyłącznie na Nokię Lumia 1020.

 

Nokia Pro Cam – Download

Via

Be Sociable, Share!