Od dłuższego czasu słyszy się o tym, że Nokia ma w planach sprzedaż tabletofonów i tabletów. Coś w tej kwestii się w końcu ruszyło, na co dowodem jest nowe zdjęcie, które trafiło do Internetu.

Tabletofony oparte na Androidzie odnoszą spory sukces. Klienci polubili te urządzenia. Z tego powodu Nokia postanowiła, że także stworzy swój tabletofon. Dzięki temu będzie pierwszą firmą, która stworzy urządzenie tego typu pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Windows Phone 8.

Tabletofon z WP8? Brzmi intrygująco. To, że takie urządzenie jest już w produkcji, potwierdza nowe zdjęcie przedniej ramki prosto z linii produkcyjnej. Zostało ono udostępnione na stronie weibo, czyli chińskim odpowiedniku Twittera. Możemy zatem przypuszczać, że duża Nokia przeszła już etap projektu, lecz prawdopodobnie na zdjęciu widzimy jedynie prototypową część. Tak wczesna produkcja na skalę masową byłaby sporym zaskoczeniem.

Nowa Nokia otrzyma ekran 6″ o rozdzielczości Full HD. Zostanie zaprezentowana po wypuszczeniu aktualizacji GDR3, a więc gdzieś pod koniec tego roku, lub z początkiem następnego.

Myślę, że w krótkim czasie jeszcze nie raz usłyszymy o tym modelu.

Via

Ciekawe? Podziel się!