Wczoraj Google zaprezentowało drugą odsłonę swojego siedmiocalowego tabletu. Wieść niesie, że także i większy Nexus 10 wkrótce zostanie zastąpiony nowszym modelem.

Nexus 10 stworzony we współpracy z Samsungiem jest bardzo udanym, choć niedocenianym tabletem. Podoba mi się jego szczegółowy wyświetlacz, spory zapas mocy i przyzwoita cena. Szkoda tylko, że w naszym kraju został skazany na porażkę – nie był oficjalnie oferowany w naszym kraju.

Być może jego smutnego losu nie podzieli następca – Nexus 10 II, który także zostanie wyprodukowany przez Samsunga. To, że mamy się go spodziewać niebawem, potwierdził Amir Efrati , który o niedalekiej premierze kolejnego Nexusa dowiedział się od pracownika Google’a, Sundara Pichai, czym pochwalił się na swoim Twitterze:

Spodziewajcie się zobaczyć nowego tableta z Androidem, dziesięciocalowego Nexusa 10 (produkcji Samsunga) w bliskiej przyszłości, Sundar Pichai z Google’a tak mi powiedział.

Niestety, żadnych konkretów na dzień dzisiejszy nie ma. Żadnej specyfikacji, zdjęć z przecieków, czy przybliżonej daty premiery. Właściwie, powyższy wpis to na razie jedyna informacja na temat Nexusa 10 II.

Via

Ciekawe? Podziel się!