Pewien internauta postanowił stworzyć Windows Phone’a na nowo. Wrzucił do sieci swoją prezentację wideo, w której zaprezentował interfejs i funkcjonalność stworzonej przez siebie koncepcyjnej wizji kolejnych mobilnych okienek. Osobiście jestem pod wrażeniem!

Christian Del Rosario stworzył własną wizję tego, jak będzie wyglądać kolejna wersja systemu Windows Phone (nazwaną przez siebie jako 8.1 lub 9.0). Efekt prac jest naprawdę zdumiewający i byłbym zachwycony, gdyby wiele z tych pomysłów zostało wdrożonych przez Microsoft (pomarzyć zawsze można…).

 

 


Zupełnie przeprojektowany został ekran główny. Jako, że nowy WP otrzyma wsparcie dla ekranów wysokiej rozdzielczości, pojawiło się więcej dostępnych kafelek – aż w sześciu kolumnach. Nowym pomysłem są foldery, które mogą przybrać rozmiar kafelki 2×2 lub 3×3. Niektóre z kafelek mogą zawierać w sobie przyciski, np. do sterowania muzyką.

Fajnie prezentuje się sterowanie gestami. Poprzez nie możemy m.in. zamykać aplikacje albo przywoływać okienko skrótów do najczęściej używanych funkcji. Na nowo został stworzony menedżer aplikacji. Ekran w każdej chwili można podzielić na dwie części, w których będą wyświetlane osobne aplikacje – tak, jak w nowych Samsungach Galaxy.

Oczywiście, świeżych pomysłów jest zdecydowanie więcej. Czy chcielibyście, by następny Windows Phone właśnie tak wyglądał? Ja zdecydowanie bym chciał!

Via

Be Sociable, Share!