Nexus 7 drugiej generacji właśnie został oficjalnie zaprezentowany na konferencji Google. Jest się z czego cieszyć, gdyż jest to tablet zarówno mocny, jak i przystępny.

Nowy Nexus co prawda niespodzianką nie jest, gdyż widzieliśmy już parę przecieków z jego udziałem, lecz to dopiero teraz nadszedł czas jego oficjalnej premiery.

Nexus 7 II otrzyma już na starcie Androida 4.3 Jelly Bean. Zgadza się – 4.3. To właśnie wraz z premierą tego urządzenia została zaprezentowana nowa wersja Androida, lecz o tym dokładniej napiszę w kolejnym artykule. W każdym razie, nowy tablet będzie pierwszym urządzeniem z preinstalowanym systemem Android w tej właśnie wersji.

Tablet Google’a drugiej generacji bije swojego poprzednika chyba pod każdym względem. Jest lżejszy, cieńszy i oczywiście szybszy. To ostatnie jest zasługą czterordzeniowego procesora Snapdragon S4 Pro 1,5 GHz, układu graficznego Adreno 320 i 2 GB pamięci RAM. Nie zabrakło łączności LTE, wyjścia HDMI, NFC i wsparcia dla bezprzewodowego ładowania.

Całkiem przyjemnie prezentuje się wyświetlacz. Jest to siedmiocalowy panel o rozdzielczości 1920 x 1200, dzięki czemu udało się osiągnąć bardzo wysokie zagęszczenie pikseli. Spektrum wyświetlanych barw jest podobno o 30% szersze, niż w przypadku pierwszej Nexusa 7 pierwszej generacji.

 

 


Nowy tablet zadebiutuje w dwóch wersjach różniących się pojemnością: 16 i 32 GB. Niestety, należy zapomnieć o możliwości powiększeniu jej za pomocą kart pamięci – jak w żadnym innym Nexusie, również i tutaj zabrakło tej możliwości.

Nexus 7 II gen. na papierze cechuje się mocą o 80% większą i trzykrotnie szybszym układem graficznym od starego brata. W dodatku, posiada stereofoniczne głośniki, a bateria pozwoli na 10 godzin przeglądania sieci  lub 9 godzin odtwarzania filmów w rozdzielczości HD. Co ciekawe, nie poznaliśmy jej dokładnej pojemności.

Tablet został wyceniony następująco:

  • Nexus 7 II 16 GB – 229,99$
  • Nexus 7 II 32 GB – 269,99$
  • Nexus 7 II 32 GB LTE – 349,99$

Niestety, oficjalnie tablet nie będzie dostępny w sprzedaży w Polsce, lecz nie martwcie się – sporo sklepów sprowadzi go z zagranicy.

Via

Be Sociable, Share!