W Internecie pojawił się bardzo ciekawy i szczegółowy filmik typu hands-on, w którym autor opowiada co nieco o nadchodzącej budżetowej odmianie iPhone’a. Szkopuł tkwi w tym, że w rękach Internauty nie znalazł się cały smartfon, a tylko jego tylna część obudowy.

Wyczerpujący filmik na temat tylnej klapki smartfona – tego jeszcze nie było! Sam pomysł wydaje się być co najmniej dziwaczny, lecz ma on swoje uzasadnienie. W końcu chodzi o budżetowego iPhone’a, a więc o coś, co jest i bardzo wyczekiwane, i zupełnie nowe.

 

Obudowa taniego iPhone’a będzie wykonana z plastiku. Oczywiście, nie jest to równie wyjątkowy materiał, co szkło z iPhone’a 4 czy aluminium z iPhone’a 5, lecz powód takiej a nie innej decyzji wydaje się być uzasadniony – chodzi o cenę. W końcu jest to uboższa odmiana smartfona Apple’a, a oprócz niej ma się pojawić droższy model będący bezpośrednim następcą iPhone’a 5.

Tani iPhone zdaje się z wyglądu być czymś pomiędzy iPhonem 3GS i iPodem 5 generacji. Zostanie wyposażony w ekran 4″, aparat 5 Mpix i będzie oferowany w wielu wersjach kolorystycznych.

Wciąż tajemnicą są cena i nazwa tego smartfona. Nie wiemy jeszcze, kiedy zostanie on zaprezentowany, lecz prawdopodobnie będą to okolice września-października bieżącego roku.

Via

Ciekawe? Podziel się!