Stało się! Nokia mówiąc o czymś dużym miała na myśli swój nowy smartfon – Nokię Lumia 625. Cechą charakterystyczną tego modelu jest bardzo duży jak na tę klasę, bo aż 4,7-calowy wyświetlacz.

Duże wyświetlacze stały się modne. Nie ważne, że smartfony wyposażone w panele o przekątnej ponad 4,3″ są niewygodne i można mieć problemy ze schowaniem ich do małych kieszeni, ale klienci i tak kupują je bardzo chętnie. Oczywiście, większy wyświetlacz ma sporo zalet. Lepiej się na nim ogląda zdjęcia, filmy czy strony internetowe, może wyświetlić więcej informacji naraz, a smartfon wyglądem bardziej przypomina drogi i ekskluzywny produkt.

Nokia zrozumiała, że warto mieć w swojej ofercie smartfona, który wcale nie kosztuje majątku, a charakteryzuje się sporym ekranem. Taka właśnie jest nowa Nokia Lumia 625, która została zaprezentowana dzisiaj.

Nokia Lumia 625 cechuje się wyświetlaczem o przekątnej 4,7″ – tak samo dużym, jak w HTC One czy LG L9. Niestety, nie jest to panel najwyższej jakości, gdyż cechuje się rozdzielczością 480 x 800 pikseli, co daje współczynnik PPI na poziomie 201. W zamian za małe zagęszczenie użytkownicy otrzymają wysoką czytelność w słońcu, tryb wysokiej jasności, podbicie kolorów i możliwość sterowania nie tylko palcem, lecz np. rękawiczką.

Bardzo dobrym pomysłem Nokii było wyposażenie jej nowego smartfona w łączność LTE. Umożliwia ona dziesięciokrotnie szybsze połączenia, dzięki czemu bez zająknięcia będzie można przykładowo odtwarzać filmiki z YouTube’a. LTE wykorzystane w smartfonie z tej półki cenowej jest rzadkością, co tym bardziej się ceni.

Do Nokii Lumia 625 trafił dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 MSM8930 o taktowaniu 1,2 GHz wspomagany przez 512 MB pamięci RAM. Taki duet gwarantuje wystarczająco dużo mocy, by móc korzystać ze smartfona bez niemiłych ścinek systemowych. Oprócz tego znajdziemy akumulator 2000 mAh, aparat 5 Mpix z nagrywaniem filmów 1080p w stałych 30 klatkach, 8 GB pamięci wbudowanej i slot na karty micro-SD do 64 GB.

Nokia Lumia 625 trafi do sprzedaży w kolorach: pomarańczowym, żółtym, zielonym, białym i czarnym i na starcie otrzyma wersję Windowsa Phone 8 z preinstalowaną aktualizacją Amber.

Via

 

Be Sociable, Share!