HTC po cichu zaprezentowało swój nowy model ze średniej półki. HTC Desire 500, bo o nim mowa, prezentuje się całkiem przyzwoicie i może wzbudzić uwagę swoim nietuzinkowym wyglądem.

Desire 500 to przepis od HTC na smartfona ze średniej półki. Jako całokształt prezentuje się całkiem fajnie i jest szansa, że sporo osób poszukujących taniego, lecz multimedialnego smartfona wybierze właśnie ten model.

Co może zaskakiwać, HTC Desire 500 zostanie wyposażony w procesor o czterech rdzeniach. Nie ma jednak się czym zachwycać, gdyż jest to zaledwie Snapdragon 200, więc najsłabsza czterordzeniowa jednostka przeznaczona dla urządzeń mobilnych. Pamięć RAM wyniesie 1 GB, a przestrzeni dyskowej otrzymamy 4 GB (z możliwością rozszerzenia o karty pamięci do 64 GB).

Wyświetlacz SLCD w nowym HTC posiada przekątną 4,3″ i rozdzielczość 800 x 480 pikseli. Pod tym względem jest raczej przeciętnie.

Ciekawie prezentuje się aparat, gdyż nie jest to jednostka Ultrapixels, do której HTC nas przyzwyczaiło w ostatnich czasach. Zamiast tego, zdecydowano się na aparat 8 Mpix z chipem ImageChip. Takie samo rozwiązanie znalazło miejsce we wcześniejszym flagowcu HTC, czyli w One X.

HTC Desire 500 otrzyma nakładkę systemową Sense 5.0 wyposażoną w ekran główny BlinkFeed. Niestety, zabrakło innej cechy charakterystycznej dla nowych smartfonów HTC – stereofonicznych głośników BoomSound, zamiast których znajdziemy pojedynczy, słabszy głośnik z tyłu obudowy.

HTC Desire 500 został wyceniony w Tajwanie za 400$, czyli za ok. 1 300 zł. Czy trafi do Polski? Co do tego mam wątpliwości, choć szansa istnieje.

Via

Ciekawe? Podziel się!