Wakacyjne podróże poza naszą granicę często się wiążą z trudnościami dotyczącymi porozumiewania się. ICOON to aplikacja, która w sprytny sposób pozwala przełamać bariery językowe  za pomocą symbolicznych grafik wyświetlanych na ekranie smartfona. Dokładniej, jest to rozbudowany słownik obrazkowy na platformę Windows Phone.

Istnieje wiele sposobów na dogadywanie się z obcokrajowcami. Można oczywiście próbować wyuczyć się kilku podstawowych słów i zwrotów na pamięć w danym języku, lecz to zabiera dużo czasu, a rezultaty są zazwyczaj mierne. Posiadacze smartfonów na pewno chętnie skorzystają z jednego z wielu tłumaczy internetowych, lecz te nie zawsze działają tak, jak byśmy chcieli (zwłaszcza w przypadku bardziej egzotycznych języków). ICOON pozwala na skorzystanie z jeszcze innej metody, która opiera się na komunikacji poprzez zestawy symboli i obrazków.

Aplikacja zawiera w sobie pokaźny zbiór obrazków, które mogą zostać użyte w celu porozumienia się z osobą, która nie zna naszego języka. Grafiki są one wykonane w czytelny sposób, który nie powinien nikomu przysporzyć problemów w zrozumieniu ich znaczenia.

Oto szczegółowy opis aplikacji, który możemy znaleźć na stronie sklepu Windows Phone:

Aplikacja ICOON to jedyny w swoim rodzaju obrazkowy słownik, który pomoże Ci w komunikacji za granicą! Nie znasz języka? Nie wiesz jak zapytać o najbliższą restaurację, bankomat, pilniczek do paznokci? Po prostu pokaż na ekranie swojego telefonu, o co Ci chodzi. Aplikacja ICOON to ilustrowany słownik stworzony przy współpracy wydawnictwa AMBEPRESS i firmy Nokia, który posiada kilka praktycznych funkcji:

• 1000 ilustrowanych ikon (w tym 170 kolorowych zdjęć) podzielonych na 12 kategorii
• Możliwość edycji opisu ikon
• Dwie wersje językowe
• Możliwość dodania ikon do sekcji ulubione

 

Aplikacją warto się zainteresować chociażby z tego względu, że nie kosztuje ani grosza. Dodatkowo, jest kompatybilna zarówno z systemem Windows Phone 8, jak i starszym Windows Phone 7, a korzystać z niej można w dwóch językach: angielskim i polskim.

Jeśli zamierzacie jechać na dalekie wakacje, powinniście pobrać ICOON – nigdy nie wiadomo, kiedy się przyda!

ICOON – Download (Windows Phone 8)

Be Sociable, Share!