HTC podobno pracuje nad nowym smartfonem o nieoficjalnej nazwie Zara. Niestety, obecnie nie wiemy o nim prawie nic, a to, co już wiemy wcale nie napawa optymizmem…

HTC jest znane z tego, że bardzo ceni sobie wysoką jakość swoich urządzeń. Robi to lepiej od np. Samsunga czy LG, gdyż oprócz dopieszczonego software’u i zastosowaniu najszybszych procesorów stosuje też naprawdę eleganckie obudowy wykonane ze świetnej jakości materiałów. Robi tak nawet pomimo tego, że zastosowanie tańszego plastiku na pewno spowodowałoby zwiększenie zysków.

Niestety, niedługo ta taktyka może się zmienić. Mówi się, że HTC pracuje nad kolejnym smartfonem, który został na chwilę obecną ochrzczony jako Zara. Nie zastaniemy w nim ani poliwęglanu, ani aluminium ani też hartowanego szkła, lecz właśnie plastik. Czy to zapowiedź złych zmian?

HTC bardzo by straciło w oczach wielu dotychczasowych klientów, gdyby pewnego dnia postanowiła całkowicie przejść na plastik. Spora część osób ceni tę firmę za bardzo dobrze wykonane smartfony, co wyróżnia ją od koreańskich rywali. Upodabniając się do nich, firma przestałaby oferować pierwiastek czegoś wyjątkowego, choć na pewno pozwoli zmniejszyć cenę oferowanych smartfonów. Czy spowodowałoby to wzrost, czy też spadek popularności marki – tego nie jestem w stanie przewidzieć.

Na szczęście, do takiej sytuacji na razie jeszcze nam bardzo daleko i miejmy nadzieję, że są one tylko błędnym wyciągnięciem pochopnych wniosków przez szalonego redaktora 😉

Niestety, informacje na temat HTC Zara są bardzo niejasne i – poza materiałem obudowy – wiadomo tylko tyle, że ma trafić do ogólnoświatowej sprzedaży we wrześniu.

Via

Ciekawe? Podziel się!