Pier­wszy Exynos 5 Octa został pokazany na początku tego roku. Kilka miesięcy później trafił do Sam­sunga Galaxy S4. Koniec końców okazało się, że ta jed­nos­tka niez­nacznie ustępuje mocą jed­nos­tkom Qual­comma. Sam­sung jed­nak nie zamierza się pod­dawać i już w tym tygod­niu pokaże nam nowy pro­ce­sor z linii Exynos 5 Octa.

Exynos 5 Octa zas­tosowany w Sam­sungu Galaxy S4 sprawdza się co prawda bardzo dobrze, lecz nie jest numerem jeden wśród pro­ce­sorów. Sam­sung chyba był tego świadom i postanowił na rynek przez­naczyć jed­nocześnie dwie wer­sje swo­jego flagowca: jedna, ze swoim ośmiordzeniowym CPU oraz druga, ze Snap­drag­onem 600.

Tę bitwę Sam­sung prze­grał, lecz to nie koniec. Kore­ańczycy zakasali rękawy i właśnie teraz postanow­ili przekazać światu, że w przyszłym tygod­niu pokażą nowy układ Exynos 5 Octa.

Jakiekol­wiek infor­ma­cje na temat tego CPU nie są jeszcze znane. Możemy tylko przy­puszczać, że trafi on do Sam­sunga Galaxy Note’a III, a być może także i do którejś kole­jnej odmi­any Sam­sunga Galaxy S4

Oczy­wiś­cie, jest też taka opcja, że układ będzie przez­nac­zony dla urządzeń niższej klasy i będzie się cechował niższą mocą od pier­wow­zoru, lecz przy okazji niższą ceną. Oso­biś­cie nie widzę sensu pakowa­nia dwóch czterordzeniowych pro­ce­sorów pod obu­dowę jakiegoś budże­towca, lecz dokład­nie tak samo widzę pakowanie dwóch czterordzeniowych pro­ce­sorów do Sam­sunga Galaxy S4 — to jest zagry­wka czysto marketingowa.

Via

Ciekawe? Podziel się!