Pierwszy Exynos 5 Octa został pokazany na początku tego roku. Kilka miesięcy później trafił do Samsunga Galaxy S4. Koniec końców okazało się, że ta jednostka nieznacznie ustępuje mocą jednostkom Qualcomma. Samsung jednak nie zamierza się poddawać i już w tym tygodniu pokaże nam nowy procesor z linii Exynos 5 Octa.

Exynos 5 Octa zastosowany w Samsungu Galaxy S4 sprawdza się co prawda bardzo dobrze, lecz nie jest numerem jeden wśród procesorów. Samsung chyba był tego świadom i postanowił na rynek przeznaczyć jednocześnie dwie wersje swojego flagowca: jedna, ze swoim ośmiordzeniowym CPU oraz druga, ze Snapdragonem 600.

Tę bitwę Samsung przegrał, lecz to nie koniec. Koreańczycy zakasali rękawy i właśnie teraz postanowili przekazać światu, że w przyszłym tygodniu pokażą nowy układ Exynos 5 Octa.

Jakiekolwiek informacje na temat tego CPU nie są jeszcze znane. Możemy tylko przypuszczać, że trafi on do Samsunga Galaxy Note’a III, a być może także i do którejś kolejnej odmiany Samsunga Galaxy S4. 

Oczywiście, jest też taka opcja, że układ będzie przeznaczony dla urządzeń niższej klasy i będzie się cechował niższą mocą od pierwowzoru, lecz przy okazji niższą ceną. Osobiście nie widzę sensu pakowania dwóch czterordzeniowych procesorów pod obudowę jakiegoś budżetowca, lecz dokładnie tak samo widzę pakowanie dwóch czterordzeniowych procesorów do Samsunga Galaxy S4 – to jest zagrywka czysto marketingowa.

Via

Be Sociable, Share!