Do tej pory na nadchodzącego flagowca LG mówiliśmy Optimus G2. Teraz jednak się okazuje, że firma postanowiła skrócić nazwę o słowo Optimus. W dodatku, LG liczy na wysoką sprzedaż tego smartfona. Czy się przeliczy?

LG G2 to smartfon, który będzie mógł zawalczyć z najmocniejszymi konkurencyjnymi urządzeniami takimi, jak Samsung Galaxy S4, HTC One czy Sony Xperia Z Ultra. Specyfikacja rzeczywiście jest bardzo zachęcająca, lecz czy klienci rzeczywiście zdecydują się na produkt tej marki?

Nadchodzący smartfon otrzyma obecnie najszybszy mobilny układ Snapdragon 800, 2 GB pamięci RAM, aparat 13 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu i bardzo duży wyświetlacz 5,2″ o rozdzielczości Full HD. Wisienką na torcie ma być Android 4,2.2 Jelly Bean urozmaicony o autorską nakładkę systemową. Warto wspomnieć także o tym, że G2 otrzyma przyciski ekranowe, czytnik linii papilarnych oraz… przyciski sterowania głośnością z tyłu obudowy.

LG ma wobec G2 ma wielkie plany. Firma chce sprzedać aż 10 milionów egzemplarzy tego smartfona, a takie liczby uzyskują jedynie najlepsi gracze na rynku. Koreańskie LG nie ma jednak najlepszej reputacji i kiepsko podchodzi do marketingu, więc taki wynik – choć realny – będzie bardzo trudny do osiągnięcia.

Premiera LG G2 została zapowiedziana na przyszły miesiąc. LG chce, byśmy już zaczęli odkładać na ten model 😉

Via

Ciekawe? Podziel się!