Jeśli posiadacie smartfona od HTC z systemem Windows Phone 8, to możecie go zaktualizować do najnowszej wersji systemu oznaczonej kodem GDR2. Aktualizacja jest dostępna w Polsce.

Parę dni informowaliśmy Was o pierwszej na świecie dostępności procesu aktualizacyjnego dla niemieckich posiadaczy Samsunga ATIV S, a już teraz update GDR2 został udostępniony Polakom. Z tym, że nie dla Samsunga, a dwóch smartfonów od HTC: 8S oraz 8X.

Aktualizacja trafiła wczoraj wieczorem do mieszkańców Polski, Holandii, Włoszech, Czech, Turcji i Słowacji i można ją pobrać z poziomu telefonu (Over-The-Air). Update posiada oznaczenie 8.0.10327.77, a więc takie same, jak Nokia Lumia 925 i Samsung ATIV S – jest to ten sam build systemu.

Aktualizacja GDR2 nie wprowadza dużych zmian, lecz zawiera całkiem sporo małych udogodnień. Wśród nich są m.in.: licznik transferu Data Sense, radio FM, usprawnienia przeglądarki internetowej, poprawiono działanie aplikacji wykorzystujących łączność VoIP i możliwość otwarcia ulubionej aplikacji fotograficznej poprzez wciśnięcie spustu migawki w dowolnym momencie.

Co może dziwić, funkcja Data Sense jest niedostępna w smartfonach HTC. Na tą chwilę jednak trudno powiedzieć, czy to chwilowy problem, który zostanie załatany kolejną łatką, czy kryje się za tym coś innego.

Via

 

Be Sociable, Share!