Dzięki udostępnieniu wyników sprzedaży Nokii za drugi kwartał wiemy, że sprzedaż smartfonów tej firmy idzie coraz lepiej. Udało się jej przegonić amerykańskie BlackBerry samymi Lumiami.

Nokia właśnie udostępniła swoje wyniki sprzedaży i raporty budżetowe za drugi kwartał 2013 roku. Możecie je zobaczyć pod tym linkiem. Te informacje pozwoliły redaktorom The Verge stworzyć dwa interesujące wykresy.

Na pierwszym widzimy sprzedaż smartfonów Nokia Lumia zarówno na terenie Ameryki Północnej, jak i ogólnoświatową. Wyraźnie widać, że ogólnie Finom idzie coraz lepiej, a wzrost popularności ich urządzeń staje się coraz większy. W przeciwieństwie do całego świata, możemy zauważyć stagnację w Ameryce. Tamtejszy rynek produkty Nokii przyjął chłodno, a liczba sprzedanych produktów od ponad roku oscyluje w granicach 500 tys. egzemplarzy.

Ciekawie się robi, gdy na ten wykres naniesiemy dodatkowo wyniki sprzedaży telefonów BlackBerry. Choć w Europie Jeżyna nie zyskała popularności, ma od wielu lat rzesze fanów w Stanach Zjednoczonych. Tyle że co z tego, skoro firma radzi sobie z roku na rok coraz gorzej, a jej produkty nie zachwycają aż tak bardzo. Rezultat jest taki, że Nokia tego kwartału przegoniła BlackBerry pod względem sprzedanych urządzeń nawet, gdy jako produkty Nokii weźmiemy wyłącznie smartfony Lumia. A dodajmy, że pod koniec 2011 roku BlackBerry miało lepsze wyniki od Nokii aż o 1400%…

Via

Ciekawe? Podziel się!