Nexus 7 drugiej generacji już istnieje, czego dowodem są nowe zdjęcia i filmik. Tablet zapowiada się obiecująco, jest duża szansa na to, że stanie się najlepszym siedmiocalowym Androidem na rynku.

Plotki głoszą, że nowy Nexus 7 ma zostać zaprezentowany już 24 lipca na konferencji Google’a. Nie musimy jednak czekać do tego dnia, jeśli chcemy się dowiedzieć co nieco o tym urządzeniu. To wszystko za sprawą dużego wycieku ukazujących ten tablet.

Nie wiadomo, czy prezentowany Nexus 7 jest prototypem, czy już produktem finalnym. Raczej wątpię, by jego specyfikacja do czasu premiery zdążyła się zmienić, lecz jest to jak najbardziej możliwe.

W przeciwieństwie do poprzednika, Nexus 7 drugiej generacji otrzyma tylny aparat cyfrowy, o rozdzielczości 5 Mpix. Bardzo interesująco prezentuje się wyświetlacz o przekątnej 7″ i rozdzielczości  1920×1200 pikseli. Co do pamięci RAM nie jesteśmy pewni, lecz będzie jej 2 lub nawet 4 GB. Możemy się spodziewać w sprzedaży wersji o dwóch pojemnościach: 16 i 32 GB. Dodatkową zaletą będą dwa głośniki, które zapewnią lepszy dźwięk. Cała specyfikacja znajduje się na jednym ze zdjęć.

Jeśli cena nowego Nexusa 7 będzie podobna do tej, w jakiej był oferowany jego poprzednik, to możemy liczyć na sporą popularność tego tabletu.

Via

 

Ciekawe? Podziel się!