Odwiedzając sklep Google Play może Was zaskoczyć nowy dział o nazwie Książki. Zgadza się – po całkiem długim czekaniu ta usługa w końcu trafiła i do naszego kraju.

Wczoraj wieczorem Google postanowiło rozszerzyć ofertę swojego wirtualnego sklepu o książki w Polsce, Finlandii, Szwecji, Czechach, Węgrzech, Rumunii, Danii, Grecji i Holandii. Hurra!

Teraz Polacy mogą bez problemów kupować i podbierać darmowe e-booki za pośrednictwem strony Google Play bądź swojego urządzenia z Androidem. Proces kupowania książek przebiega identycznie, jak w przypadku normalnych aplikacji.

Niestety, na tą chwilę niemal cała oferta Google Play jest dostępna w języku angielskim, przez co osobom nie władającym tym językiem nie pozostanie do przeczytania dużo pozycji. Tytuły polskojęzyczne także się zdarzają, lecz ogromną ich część stanowią… teksty historyczne z archiwów polskich uczelni i najstarszych bibliotek.

Dodatkowo, cennik nie zachęca do kupna nowych tytułów. Ceny większości książek wahają się w przedziale 25-50 zł, co nie sprawia najlepszego wrażenia. W wielu przypadkach kupno papierowego (i przede wszystkim polskiego!) wydania książki może się opłacić o wiele bardziej.

Jeśli jednak naprawdę chcecie przeczytać coś po polsku i za darmo, to wielkiego wyboru nie ma – pozostaje jedynie klasyka w rodzaju dzieł Fredry czy Mickiewicza.

 

 

Ciekawe? Podziel się!