Zaskakująca wieść dobiegła do nas zza zachodniej granicy. Niemieckie Samsungi ATIV S otrzymały już aktualizację GDR2 jak pierwsze smartfony na świecie, wyprzedzając tym samym Nokie Lumia (nie licząc Lumii 925, która GDR2 otrzymała na starcie).

Microsoft powiedział, że aktualizacja GDR2 dla smartfonów Windows Phone 8 będzie dostępna do pobrania latem. Nie okłamał nas, gdyż proces aktualizacji właśnie się rozpoczął. Nikt jednak się nie spodziewał, że jako pierwszy otrzyma ją Samsung ATIV S.

GDR2 dla Samsunga ATIV S jest dostępne na razie wyłącznie w Niemczech i tylko dla urządzeń bez brandingu operatora. Nowa wersja systemu posiada numerację 8.0.10327.77 i jest to identyczne wydanie, jak w przypadku Nokii Lumia 925.

Aktualizacja GDR2 nie wprowadza dużych zmian, lecz zawiera całkiem sporo małych udogodnień. Wśród nich są m.in.: licznik transferu Data Sense, radio FM, usprawnienia przeglądarki internetowej, poprawiono działanie aplikacji wykorzystujących łączność VoIP i możliwość otwarcia ulubionej aplikacji fotograficznej poprzez wciśnięcie spustu migawki w dowolnym momencie.

Co dziwne, pomimo tej samej wersji oprogramowania w przypadku niemieckich ATIV-ów i Lumii 925, funkcje Data Sense i radia FM są niedostępne w Samsungu. Na tą chwilę jednak trudno powiedzieć, czy to chwilowy problem, który zostanie załatany kolejną łatką, czy kryje się za tym coś innego.

Możemy się spodziewać, że wkrótce aktualizacja trafi do innych smartfonów, w tym m.in. Nokii Lumia 920 i Lumia 820.

Via

Be Sociable, Share!