Nokia Lumia 625 właśnie przeszła przez testy umożliwiające trafienie na rynek chiński, a przy okazji jej zdjęcia trafiły do Internetu. Jak na dłoni widać, że jest to wielki smartfon o niewielkiej cenie.

TENAA, czyli organizacja zajmująca się certyfikowaniem urządzeń telekomunikacyjnych w celu umożliwienia ich sprzedaży w Chinach ma to do siebie, że każdemu produktowi wykonuje zdjęcia. A jako, że są nimi smartfony przed swoją oficjalną premierą, to czasami wśród nich znajdują się perełki. Tak jest właśnie tym razem, gdyż certyfikację przeszła Nokia Lumia 625.

Nowa Lumia (jako model 6xx) to model z niższej półki, który zaskakuje niespotykanie dużym w tej klasie wyświetlaczem. Jest to panel o przekątnej 4,7″, lecz o rozdzielczości jedynie  800×480 pikseli. Można go obsługiwać paznokciem lub rękawiczką.

Procesorem w Nokii Lumii 625 rzekomo stał się dwurdzeniowy Snapdragon S4 1,2 GHz, którego będzie wspierany przez 512 MB RAM-u. Nie zabrakło całkiem pojemnej (2000 mAh) baterii i wsparcia dla łączności GSM/GPRS, WCDMA/HSPA oraz – przede wszystkim – LTE.

Smartfon ma trafić do sprzedaży w Państwie Środka już pod koniec lipca w cenie 1999¥, a więc ~1 050zł. Jestem ciekaw, czy trafi do sprzedaży międzynarodowej, czy też nie.

Via

Be Sociable, Share!