Jeśli myślicie, że smartfony z klapką nie mają już racji bytu, to wiedzcie, że Samsung ma na ten temat inne zdanie. Dowodem na to jest Samsung Galaxy Folder, który powinien wkrótce zostać zaprezentowany.

Telefon z klapką (clamshell) został wymyślony przez Motorolę w 1996 roku. Obudowy tego typu przyjęły się całkiem dobrze, zwłaszcza w Japonii, Korei i Stanach Zjednoczonych. Ich popularność zaczęła gwałtownie maleć od momentu premiery iPhone’a, który spowodował boom na smartfony z ekranem dotykowym. Nie jest jednak powiedziane, że telefony z klapką umarły śmiercią naturalną, czego dowodem jest Samsung Galaxy Folder.

Galaxy Folder prawdopodobnie trafi wyłącznie na rynek koreański i będzie należał do niskiego segmentu. Otrzyma dwurdzeniowy procesor procesor Snapdragon S4, ekran o rozdzielczości 800×480 pikseli, wsparcie dla LTE i aktualnie najnowszego Androida Jelly Bean 4.2.2.

Nic nie wróży tego, by Samsung Galaxy Folder zyskał sporą popularność. Realia ryku się zmieniły i od paru lat nikt już się nie decyduje na telefony z klapką – nie są ani modne, ani praktyczne. Ja go traktuję jako przyjemną ciekawostkę i kolejną zapchajdziurę w rodzinie Galaxy.

Warto też wspomnieć, że Samsung rok temu wydał podobne urządzenie o nazwie SCH-W2013, które trafiło na rynek chiński i było reklamowane przez samego Jackiego Chana. Jako, że Galaxy Folder nie został jeszcze sfotografowany ani nie można w sieci natrafić na jego rendery, to właśnie SCH-W2013 trafił na nagłówek.

Via

Ciekawe? Podziel się!