Cyjan (tudzież błękit) był kolorem, który stał się cechą charakterystyczną dla Nokii N9 i Windows Phone’ów pierwszej generacji tego samego producenta. Jego nowe smartfony już nie są ogólnodostępne w tym kolorze. Szkoda, gdyż w tym kolorze Lumia 1020 prezentuje się bardzo nietuzinkowo.

Nokia Lumia 1020 zadebiutowała w trzech kolorach: czarnym, białym i żółtym. Co prawda początkowe przecieki z linii produkcyjnej prezentowały tego smartfona w czerwieni, lecz taka wersja kolorystyczna finalnie nie została przedstawiona. Jakby tego było mało, internauta korhoden, będący użytkownikiem portalu społecznościowego Reddit, opublikował przerobione w programie graficznym rendery nowej Nokii przedstawiające ją w cyjanowym kolorze.

Cyjan był kolorem charakterystycznym dla m.in. Nokii N9 i Nokii Lumia 800. Teraz jednak Nokia postanowiła odejść od niego na korzyść żółci. Czy jednak nowy kolor rzeczywiście bardziej pasuje do Lumii 1020? Osobiście uważam, że jest w porządku, lecz cyjanek prezentuje się jeszcze bardziej interesująco.

Via

 

Be Sociable, Share!