Windows Phone 8 ma już swój odpowiednik dla Instagrama. Teraz posiadacze smartfonów z tym systemem mogą korzystać z aplikacji 6Sec, oferującej dostęp do innej, lecz
podobnej społeczności. Mowa o Vine, której użytkownicy dzielą się zabawnymi (lub nie), sześciosekundowymi filmikami.

 

Sklep Windows Phone 8 z każdym dniem się powiększa i oferuje coraz więcej odpowiedników najciekawszych apek z iOS-a i Androida. Od wczoraj należy do nich 6Sec, które jest klientem aplikacji Vine.

 

Vine początkowo ukazało się wyłącznie na urządzenia Apple’a i osiągnęło sporą popularność. Niedawno trafiło także na system Android. Program ten pozwalał użytkownikom na wysyłanie krótkich, trwających do sześciu sekund filmików oraz ich lajkowanie i komentowanie, co pozwoliło wykształcić swego rodzaju społeczność wideoamatorów. Podobieństwo do Instagrama jest tutaj ogromne. Swoją drogą, Instagram od niedawna również pozwala na dodawanie filmików, co nie miałoby miejsca, gdyby nie istnienie konkurenta pod postacią Vine.

 

 

6Sec to kompletny klient Vine’a, który jest co prawda darmowy, lecz… nie do końca. Dodanie dwóch pierwszych klipów wideo jest nieodpłatne, lecz możliwość uploadowania ich bez limitów kosztuje 1,49$. Na szczęście za darmo wciąż możemy oglądać dzieła innych użytkowników, choć nie jest to coś, co zadowoli wszystkich.

 

Aplikacja 6Sec jest dostępna dla smartfonów z systemem Windows Phone 8 i można ją pobrać za pomocą poniższego linka:

 

Be Sociable, Share!