Już od jakiegoś czasu mówi się o tym, że Sony pracuje nad smartfonem i1 Honami, który ma otrzymać między innymi rewelacyjny aparat 20 Mpix. Nowe informacje głoszą, że ten smartfon otrzyma swoją pomniejszoną wersję, która nie będzie mu w niczym ustępować.

W tym roku producenci smartfonów postanowili wziąć się na poważnie za funkcje fotograficzne, co zasługuje na spore pochwały. Samsung wypuścił Samsunga Galaxy S4 Zoom, Nokia ma swoją Lumię 1020, a premiera Sony i1 Honami zbliża się wielkimi krokami.

Nadchodzący smartfon Sonego ma wyróżniać się aparatem 20 Mpix , który pozwoli na nagrywanie filmów w wielkiej rozdzielczości 4K. Aby to w ogóle było możliwe, konieczne jest zastosowanie bardzo szybkiego procesora. Na szczęście, tutaj nie ma się co martwić, gdyż Honami skorzysta ze Snapdragona 800 o taktowaniu 2,3 GHz. Oprócz niego, powinniśmy się spodziewać 2 GB RAM-u.

Najnowsze doniesienia mówią, że Sony pracuje także nad pomniejszoną odmianą Honami, która nie będzie ustępować swojej większej odmianie pod względem aparatu i wydajności. Honami Mini ma dostać czterocalowy ekran, więc będzie naprawdę poręczne. Na obecną chwilę nie wiadomo jeszcze jednak, czy zmiany dotkną technologii wyświetlacza. Miejmy nadzieję, że nie, gdyż duże Honami ma charakteryzować się ekranem wspartym technologią Triluminos, która rzeczywiście sprawia dobre wrażenie i wypada dużo lepiej na tle wcześniejszych paneli Sonego.

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że wersje Mini smartfonów są gorsze od swoich większych pierwowzorów, czego najlepszym przykładem jest Samsung Galaxy S4 Mini. Osoby, które chcą mieć poręczny (mniej więcej czterocalowy) smartfon obecnie nie mają dużego wyboru – albo biorą iPhone’a, albo są zmuszone do smartfonów o słabej specyfikacji sprzętowej. Honami Mini ma zatem szansę wstrzelić się w niszę, przez co może odnieść sukces.

Via

Be Sociable, Share!