Deus Ex: The Fall to jedna z najważniejszych tegorocznych gier dla posiadaczy iPhone’ów, iPadów i iPodów. Okazało się, że nie każdy, kto kupił tę grę będzie mógł pograć w nią w spokoju. A wszystko to za sprawą blokady, która uniemożliwia strzelania z broni na urządzeniach z wykonanym Jailbreakiem.

Jailbreak, choć sam w sobie legalny, to nie jest czymś, co producenci aplikacji sobie chwalą. Jest tak dlatego, że pozwala on na instalowanie gier i programów ze źródeł innych, niż App Store, co umożliwia uruchamianie pirackiego oprogramowania.

Z tego powodu Square Enix, twórcy gry, postanowili wyposażyć swoją grę w zabezpieczenie, które wzbudziło sporo kontrowersji. Na urządzeniu z wykonanym Jailbreakiem gracz nie jest w stanie oddać strzału z broni, co uniemożliwia normalną rozgrywkę. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy gra została nabyta w całkowicie legalny sposób. Użytkownicy mają powody do złości, gdyż nie tego oczekuje się, wydając 5,99 €.

Trzeba przy okazji dodać, że Deus Ex: The Fall samo w sobie jest bardzo wysoko ocenianą grą, którą z pewnością można polecić fanom dobrej akcji. Jest to jedna z tych produkcji, której posiadacze Androidów będą bardzo zazdrościć fanom Apple’a. Square Enix ugięło się i twierdzi, że blokada na Jailbreak wkrótce zostanie zdjęta. Pomimo wszystko, niesmak po tym wydarzeniu pozostanie pewnie na długo.

Via/Via

Be Sociable, Share!