Deus Ex: The Fall to jedna z najważniejszych tegorocznych gier dla posi­adaczy iPhone’ów, iPadów i iPodów. Okazało się, że nie każdy, kto kupił tę grę będzie mógł pograć w nią w spokoju. A wszys­tko to za sprawą blokady, która uniemożli­wia strze­la­nia z broni na urządzeni­ach z wyko­nanym Jailbreakiem.

Jail­break, choć sam w sobie legalny, to nie jest czymś, co pro­du­cenci aplikacji sobie chwalą. Jest tak dlat­ego, że pozwala on na instalowanie gier i pro­gramów ze źródeł innych, niż App Store, co umożli­wia uruchami­anie pirack­iego oprogramowania.

Z tego powodu Square Enix, twórcy gry, postanow­ili wyposażyć swoją grę w zabez­piecze­nie, które wzbudz­iło sporo kon­trow­er­sji. Na urządze­niu z wyko­nanym Jail­breakiem gracz nie jest w stanie oddać strzału z broni, co uniemożli­wia nor­malną roz­gry­wkę. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy gra została nabyta w całkowicie legalny sposób. Użytkown­icy mają powody do złości, gdyż nie tego oczekuje się, wyda­jąc 5,99 €.

Trzeba przy okazji dodać, że Deus Ex: The Fall samo w sobie jest bardzo wysoko oce­ni­aną grą, którą z pewnoś­cią można pole­cić fanom dobrej akcji. Jest to jedna z tych pro­dukcji, której posi­adacze Androidów będą bardzo zaz­droś­cić fanom Apple’a. Square Enix ugięło się i twierdzi, że blokada na Jail­break wkrótce zostanie zdjęta. Pomimo wszys­tko, nies­mak po tym wydarze­niu pozostanie pewnie na długo.

Via/Via

Ciekawe? Podziel się!