Choć producenci spędzają mnóstwo czasu na projektowaniu bardzo zaawansowanych smartfonów z wyższej półki, to nie zawsze są one tak popularne jak te najtańsze urządzenia. Tak właśnie jest w przypadku Nokii, której Lumia 520 sprzedaje się lepiej, niż jakikolwiek inny Windows Phone.

Sprzedaż Nokii Lumia 520 na tle innych urządzeń tej firmy wypada naprawdę nieźle. Oczywiście, spora w tym zasługa niskiej ceny i niezłego wykonania.

Właściwie wszystkie smartfony z niskiej półki cenowej bazują na Androidzie, który nie jest dobrym systemem dla urządzeń o słabej specyfikacji sprzętowej. Na tle ich wszystkich Lumia 520 wypada naprawdę dobrze – pomimo zaledwie 512 MB pamięci RAM potrafi chodzić żwawo i nie ma problemów z zachowaniem płynności w przeciwieństwie do androidowej konkurencji.

To, że Lumia 520 jest najpopularniejszym smartfonem z Windows Phone dowiedzieliśmy się za sprawą badań rynku przeprowadzonych przez AdDuplex. Poniżej umieszczamy wykresy przedstawiające procentowy udział poszczególnych smartfonów z Windows Phone:

Smartfony Windows Phone – ogólnoświatowy udział w rynku

Wzrost popularności Lumii 520:

Smartfony Windows Phone – ogólnoświatowy udział w rynku

Via

Be Sociable, Share!