Rovio zapowiedzi­ało kole­jną, już drugą grę Angry Birds wyko­rzys­tu­jącą uni­w­er­sum Gwiezd­nych Wojen. Pre­miera tuż-tuż, bo 15 lipca!

Dla jed­nych świetna wieść, dla innych świę­tokradztwo . Połącze­nie dwóch, jakże odmi­en­nych marek: Star Wars i Angry Birds budz­iło kon­trow­er­sje wśród najbardziej zagorza­łych fanów przygód Luke’a Sky­walk­era, Mis­trza Yoda i spółki pod­czas pre­miery gry Angry Birds Star Wars, która została wydana w listopadzie ubiegłego roku. Szy­bko się jed­nak okazało, że tylko najwięksi, chci­ałoby się rzec hard­ko­rowi fani byli zaw­iedzeni. nato­mi­ast cała reszta graczy była zach­wycona z nowej gry uznawanej za najlep­szą spośród wszys­t­kich Angry Birdsów.

Teraz kolej na coś nowego. Na ofic­jal­nym Twit­terze Angry Birds pojaw­iła się wiado­mość mówiąca, że już wkrótce pojawi się zupełnie nowa, duża pro­dukcja z udzi­ałem Wściekłych Ptaków i Ryc­erzy Jedi. Wstępne infor­ma­cje mówią, że otrzy­mamy najwięk­szą ilość dostęp­nych bohaterów z całej ptasiej serii, nowe super­moce i być może kilka zupełnie nowych niespodzianek.

Co najlep­sze, Rovio nie każe nam długo wyczeki­wać swo­jej gry. Zostanie ona wydana już w ten poniedzi­ałek, 15 lipca. Możemy przy­puszczać, że na pewno trafi na Androida i iOS. Miejmy nadzieję, że nowe Angry Birds rychło trafi także dla Win­dows Phone — najlepiej w dniu pre­miery, a jakżeby inaczej :)

Via

Ciekawe? Podziel się!