HTC One dostępny jest w dwóch odmianach: standardowej, czyli z nakładką HTC Sense 5 oraz Google Edition, czyli z czystym Androidem AOSP jak w Nexusach. Modyfikacja stworzona przez MoDaCo pozwala korzystać ze smartfona zawierającego obie wersje jednocześnie, pomiędzy którymi możemy się przełączać poprzez odpowiednią aplikację.

MoDaCo.SWITCH prezentuje się nad wyraz interesująco i z pewnością jest to jeden z najciekawszych modderskich projektów ostatnich tygodni. Pozwala on na proste i wygodne (jedyną przeszkodą jest reboot) przełączanie się pomiędzy Androidem AOSP z HTC One Google Edition i Androidem z nakładką Sense 5 z tego zwykłego HTC One.
 

 

Jaki w tym sens? Wiele osób nie może zdecydować się, która wersja systemu jest lepsza. Niektórzy mogą chcieć zasmakować czystego Andka po raz pierwszy, choć nie są pewni, czy zechcą z nim pozostać na dłużej. Są też tacy (a ja do nich należę), których zatrzymują niektóre z funkcji zawartych w systemowej nakładce niedostępne dla Androida AOSP. Z pomocą MoDaCo.SWITCH będziemy mogli wybierać odpowiednią wersję systemu zależnie od naszych potrzeb.

Modyfikacja na tę chwilę nie jest jeszcze publicznie dostępna, lecz jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem powinna być gotowa do ściągnięcia za jakiś czas. Należy jednak uważać, bo aby cieszyć się z MoDaCo.SWITCH konieczna jest instalacja nieoficjalnego ROM-a i odblokowanie bootloadera, co wiąże się z ryzykiem i w nieodpowiednich rękach może być przyczyną bezpowrotnego uszkodzenia smartfona.

Via

Be Sociable, Share!