Motorola jakiś czas temu odcięła się od Europy i postanowiła zająć się wyłącznie Stanami Zjednoczonymi. Wyjątkiem od tej strategii ma być szykujący się X Phone, który ma trafić do sprzedaży ogólnoświatowej, choć Amerykanie otrzymają produkt lepszej jakości.

Moto X ma być pierwszym smartfonem stworzonym w poważnej współpracy Google’a i Motoroli (co może dziwić zważywszy, że Motorola jest własnością firmy Google od prawie dwóch lat)Okazuje się, że – w przeciwieństwie do innych nowych modeli Motoroli, które są przeznaczone na rynek amerykański – nowy telefon trafi on do międzynarodowej dystrybucji, lecz Stany Zjednoczone otrzymają jego lepsza wersję. Przynajmniej pod względem wykonania

X Phone był już obiektem wielu przecieków, dzięki czemu mogliśmy się dowiedzieć, jak będzie wyglądać.Na najnowszych zdjęciach wyraźnie widać różnice w konstrukcji względem poprzednich. Okazuje się, że Moto X będzie oferowana w nieco innej wersji dla rynku amerykańskiego i w innej dla pozostałych rynków.

Różnice nie są wielkie, choć wielu osobom nie spodoba się to, że Amerykanie otrzymają smartfona wykonanego z lepszej jakości materiałów (dobry, solidny plastik lub poliwęglan), natomiast reszta świata będzie zmuszona do kontaktu z kiepskim i niezbyt atrakcyjnym wizualnie tanim plastikiem. Dodatkowo, głośnik w wersji dla USA zostanie umieszczony po prawej stronie obudowy, a dla nie-USA po lewej. Za tą kosmetyczną zmianę ma odpowiadać to, że ta nasza wersja otrzyma dwa sloty na karty SIM, co spowodowało konieczność przemieszczenia głośnika.

Wersja USA:

Wersja międzynarodowa:

Osobiście mam mieszane odczucia co do tego smartfona. Mam jednak cichą nadzieję, że posiada on jakiegoś asa w rękawie – w końcu powstawał we współpracy Motoroli i Google’a.

Via

 

Be Sociable, Share!