Jeśli posiadacie Nokię Lumia 92x, to wkrótce będziecie mogli korzystać z nowej aplikacji fotograficznej Nokia Pro Cam, która została zaprezentowana na wczorajszej premierze Lumii 1020.

Od wczorajszego dnia nowym flagowcem Nokii stała się Lumia 1020, więc możemy przypuszczać, że Lumia 920 i jej młodsze siostry (Lumia 925 i Lumia 928) zostaną zepchnięte na bok. Na szczęście jeszcze teraz Nokia o nich nie zapomina, co ma swoje potwierdzenie w planach udostępnienia nowej aplikacji fotograficznej dla tych właśnie smartfonów.

Nokia Pro Cam pozwala na manualne dostosowanie ustawień aparatu w taki sposób, by móc otrzymać jak najlepsze zdjęcia. Jest to aplikacja skierowana głównie do osób, które mają w sobie choć krztę zamiłowania do fotografii, natomiast osoby, które w aparacie korzystają wyłącznie w trybu auto raczej powinny skierować swój wzrok w stronę podstawowej aplikacji foto.

Nokia Pro Cam pozwala między innymi na ręczne sterowanie głębią ostrości, wartością ISO, ekspozycją czy balansem bieli. Zwłaszcza ta pierwsza funkcja prezentuje się interesująco, choć efekty mogą być gorsze niż w przypadku Lumii 1020.

Działanie aplikacji możecie obejrzeć poniżej:

 

Aplikacja powinna trafić do sklepu Marketplace w niedalekiej przyszłości i będą mogli ją pobrać posiadacze smartfonów Nokia Lumia 920, Nokia Lumia 925 i Nokia Lumia 928. Możemy się spodziewać, że będzie dostępna za darmo.

Via

Be Sociable, Share!