Jeśli posi­ada­cie Nokię Lumia 92x, to wkrótce będziecie mogli korzys­tać z nowej aplikacji fotograficznej Nokia Pro Cam, która została zaprezen­towana na wczo­ra­jszej pre­mierze Lumii 1020.

Od wczo­ra­jszego dnia nowym flagow­cem Nokii stała się Lumia 1020, więc możemy przy­puszczać, że Lumia 920 i jej młod­sze siostry (Lumia 925 i Lumia 928) zostaną zepch­nięte na bok. Na szczęś­cie jeszcze teraz Nokia o nich nie zapom­ina, co ma swoje potwierdze­nie w planach udostęp­nienia nowej aplikacji fotograficznej dla tych właśnie smartfonów.

Nokia Pro Cam pozwala na man­u­alne dos­tosowanie ustaw­ień aparatu w taki sposób, by móc otrzy­mać jak najlep­sze zdję­cia. Jest to aplikacja skierowana głównie do osób, które mają w sobie choć krztę zamiłowa­nia do fotografii, nato­mi­ast osoby, które w apara­cie korzys­tają wyłącznie w trybu auto raczej powinny skierować swój wzrok w stronę pod­sta­wowej aplikacji foto.

Nokia Pro Cam pozwala między innymi na ręczne sterowanie głębią ostrości, wartoś­cią ISO, ekspozy­cją czy bal­ansem bieli. Zwłaszcza ta pier­wsza funkcja prezen­tuje się intere­su­jąco, choć efekty mogą być gorsze niż w przy­padku Lumii 1020.

Dzi­ałanie aplikacji może­cie obe­jrzeć poniżej:

 

Aplikacja powinna trafić do sklepu Mar­ket­place w niedalekiej przyszłości i będą mogli ją pobrać posi­adacze smart­fonów Nokia Lumia 920, Nokia Lumia 925 i Nokia Lumia 928. Możemy się spodziewać, że będzie dostępna za darmo.

Via

Ciekawe? Podziel się!