LG szczyci się, że udało mu się wyprodukować najcieńszy na świecie ekran Full HD stworzony z myślą o smartfonach. Trzeba przyznać, że 2,2 mm grubości robi spore wrażenie.

Producenci smartfonów lubią prześcigać się w budowaniu jak najcieńszych smartfonów (obecnie prym wiedzie Huawei Ascend P6). Swoje trzy grosze dorzuciło w tej dziedzinie również LG, które zaprezentowało wyświetlacz własnej produkcji o grubości zaledwie 2,2 mm.

Nie tylko grubość i rozdzielczość jest w tym przypadku imponująca – LG postarało się także w kwestii redukcji ramki, która mierzy tylko 2,3 mm, a przekątna ekranu wynosi 5,2″. Jakość wyświetlanego obrazu również ma być czymś godnym pochwały – nie znajdziemy tu niesławnej matrycy PenTile, a LG zadbało o autorskie rozwiązania takie, jak Zerogap Touch czy Advanced One-Glass-Solution.

No właśnie – przekątna 5,2″ sugeruje, że zaprezentowany panel trafi do zapowiadanego LG Optimusa G2, któego premiera zaplanowana jest na przyszły miesiąc. Będzie to urządzenie klasy high-end, które będzie mogło powalczyć z m.in. HTC One i Sony Xperia Z.

Co ciekawe, omawiany wyświetlacz będzie się charakteryzował jasnością wyższą, niż w przypadku standardowych ekranów. Wyniesie ona 535 nitów, co w porównaniu do 475 nitów w Samsungu Galaxy S4 robi dobre wrażenie. Wysoka jasność przełoży się przede wszystkim na dobrą czytelność w słońcu.

Via

Be Sociable, Share!