Kilka dni temu pisałem o tym, że Intel zaprzeczył, jakoby Tizen miał zostać porzucony. Teraz utwierdza nas w takim przekonaniu Samsung, który ogłosił konkurs na najlepsze aplikacje przeznaczone dla tego systemu.

Co Samsung może zdziałać, by spopularyzować swój przyszły system? Oczywiście najważniejsze będą marketing i duża ilość przydatnych aplikacji przeznaczonych pod niego. Deweloperzy jednak nie będą mieć powodu, by zacząć pisać programy z myślą o niewydanej jeszcze platformie, która nie wiadomo czy się przyjmie. Z tego powodu koreański gigant postanowił zorganizować konkurs, w którym nagrodzi pieniężnie twórców najciekawszych aplikacji.

Nagrody będą przyznawane w dwóch kategoriach: za grę i za aplikację nie będącą grą.

Twórcy najlepszej gry otrzymają aż 200 000$ nagrody. Zostaną wyłonione także dwie produkcje, które zasłużą na 100 000$ i trzy na 40 000$.

Pula nagród w kategorii nie-gier jest nieco mniejsza, lecz wciąż bardzo kusząca. Za pierwsze miejsce przysługuje 120 000$, 60 000$ za dwa drugie miejsca i 30 000$ za trzy trzecie.

To tylko niektóre z nagród. Warto też dodać, że 10 najlepszych aplikacji opartych na HTML5 otrzyma 50 000$. Samsung łącznie wyznaczył 54 nagrody w 9 kategoriach.

Aplikacje można zgłaszać do listopada bieżącego roku, a udział w akcji można wziąć poprzez wypełnienie tego formularza.

Ten sposób zachęcania deweloperów z całego świata do wypuszczania gier i programów na nową platformę wydaje mi się bardzo interesujący. Wysokie nagrody pieniężne na pewno przyciągną wielu twórców, przez co Tizen już na starcie będzie oferował spory wachlarz contentu do pobrania w wewnętrznym sklepie.

Via

Be Sociable, Share!