Tegra 4 pomimo bardzo dużej mocy obliczeniowej jakoś nie zyskała zaufania wśród producentów smartfonów. ZTE postanowiło jednak dać układowi Nvidii szansę w nadchodzącym smartfonie o tymczasowej nazwie ZTE U988S.

Jeśli informacja z przecieku okaże się prawdziwa, to U988S stanie się prawdopodobnie pierwszym na świecie smartfonem korzystającym z Tegry 4. Muszę jednak ostudzić Wasz zapał – to, że trafi on do sprzedaży poza granicami Chińskiej Republiki Ludowej są bardzo małe.

Nowy ZTE prezentuje się nader przyjemnie. Osobiście spodobał mi się jego wygląd, choć plastikowa obudowa nie zapowiada się na wyjątkowo odporną. Podobnie z posrebrzanymi przyciskami, które początkowo mogą się spodobać, lecz wydaje mi się, że z czasem farba będzie od nich odchodzić ochoczo. Grubość smartfona będzie wynosić coś w granicach 9 milimetrów.

Pod względem specyfikacji źle nie jest. W końcu w U988S znaleźć się ma Tegra 4 o częstotliwości 1,8 GHz. Oprócz niej możemy się spodziewać 2 GB pamięci RAM, pięciocalowego ekranu o rozdzielczości Full HD, aparatu 13 Mpix, slotu na karty pamięci i Androida w wersji 4.2.1 Jelly Bean. 

Na tym kończą się doniesienia na temat ZTE U988S. Nie znamy jego przypuszczalnej daty premiery, ceny i rynków docelowych (pewnikiem są tylko Chiny).

Via

Be Sociable, Share!