Czerwcowe statystyki dotyczące mobilnej platformy Google’a wykazały coś, co powinno stać się już dawno temu – poczciwy Gingerbread przestał już być numerem jeden.

Sytuacja na zielonym froncie ulega ciągłym zmianom, a w poprzednim miesiącu doszło do ważnego wydarzenia  – Gingerbread w końcu spadł z pozycji lidera wśród wszystkich wersji Androida.  Zaprezentowany w grudniu 2010 roku staruszek został nareszcie pokonany przez Jelly Beana o 3,8 punktów procentowych.

Warto zwrócić uwagę także na to, że ciągle m aleje znaczenie Androida Ice Cream Sandwich. W sumie jest to dobry znak – użytkownicy migrują nie tylko z Gingerbreada, lecz także z dużo nowszej od niego Lodowej Kanapki.

Co będzie później? Oczywiście, możemy spodziewać się coraz większej dominacji Jelly Beana. Gdyby tego było mało, w tym roku powinien się pojawić Android 4.3 (także oznaczony jako Jelly Bean). Jak to zwykle bywa, odsetek posiadaczy nowego Jelly Beana 4.3 z pewnością będzie raczej znikomy a system trafi głównie w ręce geeków i deweloperów, lecz po paru miesiącach od premiery powinien zyskać na popularności.

Via

Be Sociable, Share!