Nokia na nowo ustala ceny dla swojej nawigacji samochodowej z mapami całego świata. Czy ponad 15 € to dobry deal?

Spokojnie – jeśli boicie się, że w Waszych Windows Phonach zabraknie darmowej nawigacji, to przestańcie. Będzie ona darmowa tak samo, jak zawsze. Informacja dotyczy licencji Nokia HERE Drive+. Plus przy nazwie oznacza możliwość nawigacji po całym świecie, natomiast darmowy odpowiednik pokieruje nas wyłącznie po terenach naszego kraju.

Posiadacze smartfonów: Nokia Lumia 928, Nokia Lumia 925, Nokia Lumia 920, Nokia Lumia 822, Nokia Lumia 820, Nokia Lumia 810 i Nokia Lumia 620 mają o tyle dobrze, że licencję Nokia HERE Drive+ otrzymują w prezencie razem z kupnem telefonu. Tak dobrze nie mają użytkownicy Lumii 720, 521 oraz 520 – ci – jeśli potrzebują nawigacji dla całego świata – muszą wydać 15,49 €.

To samo tyczy się wszystkich urządzeń z Windows Phone nie będących wyprodukowanych przez Nokię. Aby skorzystać z usługi Nokia HERE Drive+, posiadacz musi najpierw pobrać aplikację HERE Drive w lokalnej wersji z marketu, a następnie uiścić opłatę w wysokości wyżej wspomnianych 15,49 €. Problem w tym, że dotyczy to wyłącznie Stanów Zjednoczonych, Meksyku, Kanady, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Włoszech i Hiszpanii.

Reszta świata (w tym Polska) znajduje się w gorszej sytuacji, gdyż użytkownicy nie-Nokii za HERE Drive+ zapłacą ekwiwalent 34,99 €. To już całkiem drogo, zwłaszcza jak na nasze warunki.

Via

Be Sociable, Share!