Huawei ze swoimi Windows Phone’ami nie ma łatwo – konkurencja ze strony Nokii i HTC stanowi ciężki orzech do zgryzienia. Chińczycy jednak się nie poddają i mają asa w rękawie, który sprawi, że wszyscy klienci staną w kolejce po Ascenda W2. A może jednak kolorowe przyciski to za mało?

Fani systemu Windows Phone zacierają ręce na Nokię Lumia 920, lecz zapominają, że niedługo nastąpi jeszcze jedna premiera smartfona z tym systemem. Mowa o Huaweiu Ascend W2. Nokia swój telefon planuje wyposażyć w aparat PureView, natomiast Huawei zamierza kusić klientów… przyciskami pod ekranem, które mogą świecić na różne kolory.

No OK, w tym miejscu przestanę ironizować. Ascend W2 będzie propozycją dla mniej wymagającego użytkownika i można go zaszufladkować do segmentu low-endów. Będzie się charakteryzował wyświetlaczem 4,3″ o rozdzielczości  800×480 pikseli, dwurdzeniowym procesorem 1,4 GHz (bliżej nieokreślonym), 512 MB pamięci RAM i 8 GB wbudowanej pamięci. Dodatkowo, z urządzenia będzie się dało korzystać za pomocą rękawiczek.

Wymiary Huaweia Ascend W2 to 134 x 66.7 x 9.9 mm.

Smartfon ma wkroczyć na rosyjski rynek w najbliższych tygodniach. Jest duża szansa na to, że trafi także do Polski. By osiągnął sukces, Huawei będzie musiał zaszokować nas niską ceną, gdyż w innym przypadku ciężko będzie mu się przebić przez konkurencję pokroju Lumii 620.

Via

Ciekawe? Podziel się!