Tizen miał być systemem stworzonym we współpracy Intela i Samsunga, który byłby zapewne czymś w rodzaju następcy niesławnej Bady. Pewien Internauta wywołał małą burzę pisząc na Twitterze, że system jest już prawie martwy. W tej sprawie wypowiedział się sam Intel, który temu zaprzeczył.

Wszystko zaczęło się od postu Eldara Murtazina, który wyćwierkał Twitta o następującej treści:

Tizen jest już prawie że martwy. To nie jest opóźnienie. To jest zaniechanie całego projektu. Wątpię, by Samsung wypuścił więcej niż jedno urządzenie w 2014 roku.

Wpis ten jest dość śmiały i nie wszyscy zgodzili się z treścią, którą głosił. Trzeba przyznać jednak rację, że Samsungowi i Intelowi jakoś się nie spieszy i nie wygląda na to, że rzeczywiście wierzą oni w sukces platformy.

Teraz jednak na stronie TizenExperts.com zostało opublikowane oświadczenie Intela, które miałoby zaprzeczyć plotkom o śmierci Tizena:

Intel jest bardzo zaangażowany w rozwijanie Tizena. Dostrzegamy wyjątkową rolę dla Tizena na rynku, by stał się nowym, otwartym i elastycznym systemem operacyjnym, który pozwoli deweloperom na pisanie aplikacji, które bez żadnych problemów będą działać na wielu różnych urządzeniach. Tizen otrzymał szerokie wsparcie za sprawą Tizen Association i udało nam się osiągnąć wszystkie główne cele na ten rok, wliczając w to stworzenie powłoki dla sklepu, opublikowanie kodu źródłowego platformy Tizen w wersji 2.1, Tizen IVI 2.0, a Tizen 2.2 SDK w wersji beta zostało opublikowane wczoraj. 

Wskazuje to więc, że Tizen wcale nie umarł. Mimo wszystko, w wypowiedzi nie ma zbyt wielu kluczowych informacji i możemy przez to się spodziewać, że w dalszym ciągu prace nad Tizenem wciąż stoją na raczej wczesnym poziomie.

Via

Be Sociable, Share!