Samsung był pierwszym producentem oferującym ośmiordzeniowy smartfon, lecz niedługo nie będzie już tym jedynym – G’Five Kivu, czyli chiński smartfon z ośmiordzeniowym SoC Mediateka został zapowiedziany.

Smartfonów stworzonych w Chinach jest zapewne więcej niż kropli w morzu i rzadko trafiają na łamy naszego bloga. Raz, że są one w znacznej mierze plastikowymi zabawkami stworzonymi na wzór konkurencyjnych modeli a dwa, że niemal żaden nie trafia do sprzedaży w Polsce. Tym razem postanowiłem zrobić wyjątek, gdyż mowa o pierwszym zapowiedzianym urządzeniu z nowym chipsetem Mediateka.

No właśnie – SoC Mediatek MT6592 zdaje się być tutaj gwoździem programu. Niestety, nie wiemy wiele na temat tego rozwiązania, choć układ podobno ma zaoferować 8 realnych rdzeni działających jednocześnie (Samsung wykorzystuje 2 procesory po cztery rdzenie każdy). Prawdopodobnie taktowanie będzie wynosiło 2 GHz. Nie spodziewałbym się jednak porażającej wydajności – Mediatek swoje chipsety będzie wysyłać głównie do chińskich producentów, a dla tych kluczowym elementem jest niska cena produkcji, a nie moc.

G’Five Kivu ma także zaoferować sześciocalowy wyświetlacz FullHD, 2 GB RAM-u i 16 GB pamięci wewnętrznej. Oczywiście, smartfon będzie śmigać na Androidzie.

Premiera urządzenia ma nastąpić w grudniu tego roku. Przyznam, że nie będę czekał na ten model, lecz mógłby stać się interesującą alternatywą dla ludzi poszukujących kompromisu pomiędzy wydajnością, a ceną.

Via

Be Sociable, Share!