Widząc to, jak dobrze sprzedają się smartfony z dużymi ekranami Nokia być może postanowi sama zaoferować nowe modele o przekątnych od 4,5 do 5,5″ jeszcze w tym roku. Jakby tego było mało, powinniśmy się spodziewać także dwóch tabletów i około siedmiocalowego tabletofonu. No, ale równie dobrze wszystko to może być tylko zwykłą plotką…

Serwis MyNokiaBlog poinformował, że otrzymał informację od anonimowego nadawcy, która miałaby przedstawiać plany Nokii w sprawie nowych urządzeń. Jeśli wiadomość niesie prawdę, to powinniśmy przygotować się na coś dosłownie wielkiego.

Informator wspomina o tym, że niektóre smartfony i tablety zostaną wyposażone w naprawdę dobre aparaty fotograficzne. Czyżby chodziło o PureView? Osobiście nie widzę świetlanej przyszłości tej technologii w tabletach – robienie zdjęć tabletami wygląda po prostu głupio, a i wygodne też nie jest 😉 No ale skoro Nokia dysponuje odpowiednią technologią, to czemu ma się ograniczać?

No właśnie – wspomniałem wyżej o tabletach. Nokia ma rzekomo pracować nad dwoma tabletami, oboma wykonanymi z amelinium aluminium. Pomimo powszechnej opinii, że nie da się go pomalować, będą oferowane w szerokiej gamie kolorów: czarnym, białym, zielonym, niebieskim, różowym i żółtym. Pierwszy z tych tabletów otrzyma ekran 10,5″ i obudowę o grubości 8,5 mm, natomiast drugi z nich ma być wyposażony w 8,5″ wyświetlacz.

Bardzo intrygująco przedstawia się plan powiększenia wszystkich smartfonów. Wychodzi na to, że najmniejsza Lumia 525 otrzyma ekran… 4,5″, czyli taki sam, jak w Lumii 925!

Dokładniej, będzie to wyglądać tak:

  • Nokia Lumia 525 – 4,5″
  • Nokia Lumia 625 – 4,6″
  • Nokia Lumia 725 – 5″
  • Nokia Lumia 825 – 5,2″
  • Nokia Lumia 926 –  5,5″

Dodatkowo, Nokia myśli o tabletofonie z ekranem w rozmiarze 6-7″, lecz ten najpewniej zostanie zaprezentowany dopiero czerwcu 2014.

Co myślicie o tej plotce? Informacji zawiera wiele, jest dość szczegółowa, lecz czy prawdziwa? Dowiemy się tego dopiero za jakiś czas.

Via

 

Be Sociable, Share!