Jeden z zapaleńców kryjący się w sieci pod nickiem DSWR postanowił sprawdzić, co można maksymalnie wycisnąć z Samsunga Galaxy S4. Postanowił zatem podkręcić procesor i osiągnął imponujący wynik 2,8 GHz!

Overclocking (zwiększanie taktowania procesora) w smartfonach nie jest czymś nowym. Doskonale jest znany głównie posiadaczom starszych Androidów, które na standardowych ustawieniach działały zwyczajnie wolno. W przypadku Samsunga Galaxy S4 nikt co prawda na brak mocy nie powinien narzekać, lecz internauta DSWR postanowił z czystej ciekawości, na co stać popularnego SGS-a 4 w wersji z procesorem Octa-Core.

W tym celu posłużył się zmodyfikowanym przez siebie kernelem który umożliwił działanie dwóch procesorów jednocześnie – zarówno głównego  Cortexa A15, jak i pomocniczego A7. Następnie zaczęła się zabawa w podkręcanie obu procesorów. Efekt końcowy – 2,8 GHz.

2,8 GHz może brzmi dumnie, lecz należy wziąć pod uwagę fakt, że smartfon w takim trybie działania nie jest zbyt użyteczny, chyba że potrzebujemy grzałki. No właśnie – tak silny overclocking spowodował podwyższenie temperatury do 77°C. Praca w takiej temperaturze wiąże się z wielkim ryzykiem uszkodzenia telefonu, nie wspominając już o poparzeniach palców.

DWSR twierdzi, że najlepszym rozwiązaniem jest podkręcenie głównego procesora A15 do 2,4 GHz, a pomocniczego A7 do 1,4 GHz. Osiągane temperatury nie są wtedy tak wysokie, a żadne lagi nie występują. Podobno gry nawet nie wyświetlają ekranu ładowania.

Via

Ciekawe? Podziel się!