Jeśli lubujecie się w grach, które wymagają sporego refleksu i pozwalają na śrubowanie wyników, to mam coś dla Was – Voxel Rush 3D to gra z gatunku runnerów, w którą warto zagrać.

W Voxel Rush 3D cel jest prosty – ruszając smartfonem (lub tabletem) na lewo i prawo unikamy przeszkód i w miarę możliwości łapiemy ułatwiające rozgrywkę bonusy. Gdy wpadniemy w ścianę, gra zostaje przerwana i musimy zaczynać z wyzerowaną ilością punktów.

Produkcja jest przykładem runnera – gry, w której naszym celem jest ciągła jazda do przodu, którą przeszkadzają różne przeszkody. Rozgrywka przypomina nieco SpeedX 3D, Super Hexagona czy Wipeouta – jest dynamicznie i nawet chwilowe oderwanie uwagi od ekranu może spowodować porażkę.

Gracz ma za zadanie poruszać się tak, by uzyskać jak najwyższą ilość punktów. W tym celu pomoże osiąganie wysokiej prędkości (która jest regulowana poprzez obrót smartfona  w przód i w tył), zbieranie specjalnych bonusów (niektóre dodają punkty, inne na przykład gwarantują chwilową nieśmiertelność) i pomnażanie swoich punktów poprzez bliskie omijanie przeszkód.

To, co może wiele osób od tej gry odrzucić to to, że nie ma w niej żadnego podziału na plansze – mapa jest jedna i jedynym celem zabawy jest bicie rekordów.

Voxel Rush 3D charakteryzuje się przyjemną oprawą graficzną – choć zastosowany został ekstremalny minimalizm, to może ona się bardzo spodobać – dzięki temu gra prezentuje się nowocześnie i nie powinna się nigdy zestarzeć.

Gra dostępna jest na platformę Android za darmo. Warto wspomnieć, że za jej produkcję odpowiada nasz rodak, Rafał Wiliński.

Voxel Rush 3D – Download 

Be Sociable, Share!