Sony właśnie wypuściło dla całego świata aplikację My Xperia. Jeśli jesteście zapominalscy lub po prostu boicie się zgubienia swojego telefonu, to powinniście zainteresować się tą usługą.

Myślę, że wielu z nas wie, jak bardzo stresujące może być zgubienie telefonu. Jeśli jesteś posiadaczem smartfona Sony z rodziny Xperia, jest na to rada – Sony znajdzie Twój telefon za Ciebie.

Wcześniej ta usługa była dostępna wyłącznie w krajach nordyckich, lecz teraz zawędrowała do całego świata. Zasada jej działania jest dość ciekawa: po zalogowaniu się do strony internetowej użytkownik może zobaczyć lokalizację zguby na mapie i włączyć głośny alarm dźwiękowy w smartfonie (zadziała nawet, jeśli jest wyciszony!). W razie potrzeby możemy także wyświetlić na jego ekranie napisany przez nas komunikat, zablokować go lub nawet przywrócić ustawienia fabryczne.

Przyznacie – całkiem ciekawa i przydatna rzecz. Nie jest to jednak nic odkrywczego, gdyż w Google Play znajdują się apki o podobnej funkcjonalności. Posiadacze smartfonów innych niż Sony mogą zainteresować się chociażby aplikacją Lookout, F-Secure czy Avast. W dodatku zawierają one w sobie pakiet antywirusowy, co jest przecież bardzo dużą zaletą.

My Xperia – Link

Via

Be Sociable, Share!