Jeśli poszukujecie nowoczesnego smartfona o wymiarach pozwalających na łatwą obsługę jedną ręką, być może zainteresuje Was HTC One Mini. Otrzyma ekran 4,3″ i na pewno nie będzie słabeuszem.

HTC One Mini to zapewne tajwańska odpowiedź na Samsunga Galaxy S4 Mini. Nie ma co się łudzić – ten drugi smartfon sprzeda się dużo lepiej, lecz HTC również oferuje coś niezłego.

Nowy, zminiaturyzowany HTC One otrzyma wyświetlacz o rozdzielczości 1280×720 pikseli i przekątnej 4,3″, co zapewni świetną gęstość pikseli (342 PPI). Sercem urządzenia zostanie dwurdzeniowy Snapdragon 400 pracujący w częstotliwości 1,4 GHz. Nie zabraknie także 2 GB RAM-u, 16 GB przestrzeni dyskowej i aparatu Ultrapixels.

W HTC One Mini zostanie zastosowany system operacyjny Android 4.2.2 Jelly Bean wzbogacony innowacyjną nakładką HTC Sense 5.0. Oprogramowanie będzie zawierać wszystkie bajery znane nam z dużego One. Spodziewajmy się zatem BlinkFeed, Zoe i podobnych funkcji. Nie zabraknie także oczywiście programowego korektora dźwiękowego Beats Audio, do którego z resztą zostaliśmy już przyzwyczajeni.

Z zewnątrz HTC One Mini będzie łudząco podobny do swojego większego brata. Według mnie jest to zaleta – dzięki temu maluch nabierze bardziej poważnego wyglądu i będzie sprawiać wrażenie urządzenia klasy premium.

Premiery tego smartfona możemy się spodziewać jeszcze w tym roku.

Via

 

 

Ciekawe? Podziel się!