Jeśli poszuku­je­cie nowoczes­nego smart­fona o wymi­arach pozwala­ją­cych na łatwą obsługę jedną ręką, być może zain­tere­suje Was HTC One Mini. Otrzyma ekran 4,3″ i na pewno nie będzie słabeuszem.

HTC One Mini to zapewne tajwańska odpowiedź na Sam­sunga Galaxy S4 Mini. Nie ma co się łudzić — ten drugi smart­fon sprzeda się dużo lep­iej, lecz HTC również ofer­uje coś niezłego.

Nowy, zminiatu­ry­zowany HTC One otrzyma wyświ­et­lacz o rozdziel­czości 1280×720 pik­seli i przekąt­nej 4,3″, co zapewni świetną gęs­tość pik­seli (342 PPI). Sercem urządzenia zostanie dwur­dzeniowy Snap­dragon 400 pracu­jący w częs­totli­wości 1,4 GHz. Nie zabraknie także 2 GB RAM-u, 16 GB przestrzeni dyskowej i aparatu Ultrapixels.

W HTC One Mini zostanie zas­tosowany sys­tem oper­a­cyjny Android 4.2.2 Jelly Bean wzbo­ga­cony innowa­cyjną nakładką HTC Sense 5.0. Opro­gramowanie będzie zaw­ierać wszys­tkie bajery znane nam z dużego One. Spodziewa­jmy się zatem Blink­Feed, Zoe i podob­nych funkcji. Nie zabraknie także oczy­wiś­cie pro­gramowego korek­tora dźwiękowego Beats Audio, do którego z resztą zostal­iśmy już przyzwyczajeni.

Z zewnątrz HTC One Mini będzie łudząco podobny do swo­jego więk­szego brata. Według mnie jest to zaleta — dzięki temu maluch nabierze bardziej poważnego wyglądu i będzie spraw­iać wraże­nie urządzenia klasy premium.

Pre­miery tego smart­fona możemy się spodziewać jeszcze w tym roku.

Via

 

 

Ciekawe? Podziel się!