Stephen Elop będący CEO Nokii otrzymał prestiżowe wyróżnienie za swoje osiągnięcia w dziedzinie rozwoju komunikacji w Europie.

Stephen Elop to kontrowersyjna postać. Gdy objął stołek CEO w Nokii, postanowił w ekspresowym tempie przeprowadzić spore zmiany. Tą, którą odczuwamy najbardziej, jest całkowite odejście od Symbiana, Maemo czy MeeGo na rzecz Windows Phone.

Przez długi okres czasu Elop był postrzegany jako postać negatywna – Internet swego czasu wręcz huczał od złych opinii na temat działań nowego CEO. Ten jednak wiedział co robi i dzięki postawieniu na Windows Phone jego taktyka w końcu osiągnęła długofalowy sukces – od jakiegoś roku Lumie zyskują coraz większą popularność wykładniczo, a nadchodząca premiera Lumii 1020 daje nadzieję na jeszcze lepszą przyszłość.

Nic zatem dziwnego, że Stephen Elop w końcu został dostrzeżony i to on otrzymał nagrodę Communication Award 2013. Oto treść oświadczenia napisanego z tej okazji:

Stephen Elop objął pozycję CEO Nokii w grudniu 2010 roku, zastępując Olliego-Pekkę Kallasvuo i stając się tym samym pierwszym dyrektorem Nokii z poza Finlandii w historii firmy. Stephen Elop jest rozpoznawalny za sprawą jego bezpośredniego sposobu komunikacji, które przejawiał się chociażby poprzez jego notki określane jako „Burning Platforms”. Pan Elop otrzymał nagrodę w uznaniu za jego unikalny styl komunikacji i swoje zaangażowanie, które stawiało pracowników i klientów na pierwszym miejscu.

Via

 

Be Sociable, Share!