Już jutro odbędzie się premiera ZTE Open – prostego smartfona z systemem Firefox OS i bardzo korzystną ceną. Czy stanie się godną konkurencją dla tanich Androidów?

Firefox OS to system, który nie wzbudził wielkiej uwagi w świecie smartfonów. Powodem takiej sytuacji jest filozofia systemu – jest on przeznaczony dla najprostszych słuchawek i nie oferuje niczego ciekawego dla power userów. Weźmy pod uwagę jednak to, że segment tanich smartfonów trzyma się naprawdę nieźle, a można w nim jeszcze sporo zdziałać. Chociażby dlatego, że znaczna część tych urządzeń pracuje na Androidzie, który jest zbyt wymagającym systemem i na słabej specyfikacji działa kiepsko. W dodatku, dla początkującego użytkownika może okazać się zbyt trudny w obsłudze.

Zbawieniem może być Firefox OS, który łączy dobrą optymalizację pod słabsze konfiguracje z prostotą obsługi. To właśnie z tego systemu skorzysta ZTE Open. Ten smartfon charakteryzuje się wyświetlaczem o przekątnej 3,5″ i rozdzielczości 320×480 pikseli, jednordzeniowym procesorem Snapdragon S1 MSM7225A, 512 MB pamięci flash i aparatem 3,2 Mpix.

Cena ZTE Open wyniesie jedynie 99$/69€ i początkowo (już jutro, 2 lipca) trafi na hiszpański rynek. Jego głównym konkurentem zostanie Geeksphone Keon, który cechuje się niemal identyczną specyfikacją, lecz kosztuje 119$/91€.  Możemy zatem przypuszczać, że ZTE  odniesie zwycięstwo w tej walce dwóch zawodników wagi piórkowej.

Via

Be Sociable, Share!