Nokia tego weekendu postanowiła udać się na zakupy i dokonała przejęcia Nokii Siemens Networks – przedsięwzięcia prowadzonego wspólnie z Siemensem od 2007 roku. Koszt całej operacji zamknął się w 1,7 mld €.

Nokia w ten weekend postanowiła dokonać śmiałego posunięcia i wykupiła brakujące 50% udziałów w spółce Nokia Siemens Networks, a więc obecnie posiada ją w całości. Jak to zwykle przy takich transakcjach bywa, w ruch poszły wielkie ilości gotówki. Dokładniej – 1,7 miliarda €, z czego 1,2 mld € zostało przekazane Siemensowi już teraz, a pozostałe 0,5 mld € trafi do niego najpóźniej za rok. 

Nokia Siemens Networks to – podążając za Wikipedią – jedna z największych na świecie firm w branży telekomunikacyjnej dostarczających infrastrukturę i usługi. Oferuje pełną gamę technologii dla infrastruktury sieci mobilnych, stacjonarnych i konwergentnych, jak również profesjonalne usługi (doradztwo, integracja systemów, wdrożenia, utrzymanie, usługi zarządcze). Dostarcza rozwiązania dla ponad 80% największych przedsiębiorców telekomunikacyjnych, m.in. dla Orange, T-Mobile czy Vodafone. Nokia Siemens Networks zatrudnia globalnie ponad 74 000 pracowników w 150 krajach. Główną siedzibą firmy jest Espoo znajdujące się w Finlandii.

W najbliższym czasie Nokia Siemens Networks zostanie przemianowane na – cóż za niespodzianka! – Nokia Networks.

Miejmy nadzieję, że nowy zakup okaże się dla Nokii korzystny i przyniesie jej spore zyski.

Via

Ciekawe? Podziel się!