Carl Zeiss, renomowany producent sprzętu optycznego ( w tym obiektywów dla aparatów w smartfonach Nokii) zmienia swoją nazwę na ZEISS. Jeśli przyjrzymy się zdjęciom z osłoną obiektywu EOS-a/Lumii 1020, to zobaczymy, że Nokia wiedziała o tym już jakiś czas temu.

Carl Zeiss naszym czytelnikom powinien być dobrze znany dzięki produkcji obiektywów dla Nokii. Jednostki z topowych urządzeń ostatnich lat, jak m.in. 808 PureView, Lumii 920, N95 czy N73 były produkcji właśnie tej firmy. Mówiąc wprost – Nokia Carlowi Zeiss zawdzięcza lwią część fotograficznego sukcesu, a bez nawiązania współpracy Finowie mogliby wpaść w wielkie tarapaty. Nie boję się stwierdzić, że prawdopodobnie by zbankrutowali.

Teraz jednak wewnątrz Carla Zeissa doszło do zmian i firma postanowiła przemianować się na ZEISS. Dokładnie tak – wywalono pierwszy człon (imię założyciela), a drugi walnięto Caps Lockiem. Nie pytajcie mnie dlaczego zdecydowano się na taki krok.

Co ciekawe, przemianę (która została ogłoszona dopiero teraz) mogliśmy zobaczyć już wcześniej, na tarczy okalającej obiektyw w Nokii EOS/Lumia 1020. Warto zwrócić uwagę, że na pierwszym prototypie (tym z XX Mpix) widnieje poprzednia nazwa firmy. Dopiero wersja z późniejszych przecieków posiada przemianowanego ZEISSA.

Bardzo drobna zmiana, ale smartfony Nokii już nigdy nie będą takie same 😀

Via

Be Sociable, Share!