Xperia Z Ultra to nie wszystko, co ma nam do pokazania japońskie Sony. W zanadrzu trzyma jeszcze model Honami, który zapewne zostanie pokazany światu w najbliższych tygodniach.

Sony Xperia o kodowej nazwie Honami ma być najbardziej zaawansowanym smartfonem tego producenta pod względem aparatu. Liczby mówią same za siebie – znaleźć ma się na jego pokładzie sensor 1/1.6″ o bardzo wysokiej rozdzielczości 20 Mpix. Dobre zdjęcia w ciemności zagwarantuje dioda doświetlająca LED i (tak przynajmniej wnioskuję po zdjęciach) lampa ksenonowa. I bardzo dobrze – jak najbardziej jestem za tym, by ksenon wrócił do łask w aparatach telefonów komórkowych.

Design przypomina to, co już widzieliśmy wcześniej w innych Soniakach – jest minimalistycznie, kwadratowo i z dużą ilością szkła. Z tym, że po bokach nie znajdziemy już tafli szkła, lecz tradycyjny plastik – tak, jak w przypadku Xperii ZL.

Niepotwierdzone informacje wspominają, że na pokładzie Xperii Honami znajdą się m.in. procesor Snapdragon 800 2,3 GHz, 2 GB pamięci RAM, pięciocalowy ekran FullHD i Android 4.2.2 Jelly Bean z nakładką producenta.

Osobiście uważam, że Honami zapowiada się naprawdę ciekawie. Miejmy tylko nadzieję, że 20-megapikselowy aparat naprawdę pozwoli na wykonywanie świetnych zdjęć i nie będzie to jedynie chwyt marketingowy.

Via

Be Sociable, Share!