Jeśli chcielibyście zainteresować się tworzeniem drinków (lub jeśli już to robicie), z pewnością zaciekawi Was aplikacja Cocktail Flow na smartfony z systemem Windows Phone, Android i iOS.

Cocktail Flow to program będący potężną bazą na temat przyrządzania drinków. Dzięki niemu nawet największy żółtodziób powinien dać sobie radę z przyrządzeniem czegoś zdatnego do wypicia. Mogłoby się wydawać, że program o takiej tematyce nie będzie zbyt rozbudowany i obfity w funkcje. Błąd – w tej kwestii Cocktail Flow pozytywnie zaskakuje.

Apka posiada spory zbiór drinków, które mogą być segregowane według bazy, koloru czy rodzaju. Przyjemną opcją jest możliwość zaznaczenia, jakimi składnikami dysponujemy, na podstawie czego program stworzy listę tego, co można z nich wykombinować. Jeśli jednak nie posiadamy zbyt wiele, nie powinniśmy się przejmować – Coctail Flow podpowie co dokupić, by móc jak najbardziej rozszerzyć paletę możliwych do wykonania drinków. Obliczy nawet ich przybliżoną cenę, choć niestety brakuje tu złotówkowego przelicznika.

Warto także wspomnieć o oprawie graficznej – Cocktail Flow pod tym względem jest naprawdę świetne i uważam, że jest to jeden z najładniejszych programów, jakie dane było mi oglądać.

Największym problemem dla nas będzie z pewnością brak polskiego języka – aplikacja nie jest dostępna w języku polskim. Dodatkowym problemem jest cena w przypadku wersji na Windows Phone – wynosi ona 10,49 zł. Posiadacze smartfonów z Androidem i iOS-a mogą zainstalować tę aplikację za darmo. Płatne są za to dodatkowe zestawy z drinkami, choć podstawowy komplet jest już całkiem porządny. Istnieje także wersja przeznaczona specjalnie dla tabletów z Androidem, lecz ta jest płatna na starcie i kosztuje ok. 10 zł.

Cocktail Flow – Windows Phone Download (10,49 zł)

Cocktail Flow – Android Download

Cocktail Flow – Android Download, dla tabletów (9,94 zł)

Cocktail Flow – iOS Download

Be Sociable, Share!